
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Power Dissipation | 1.2 W |
| Max Collector Current | 5 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 60 V |
| Polarity | NPN |
| RoHS | Compliant |
| Transition Frequency | 130 MHz |
Stock: 1992
Distributors
pcbx
Unit Price$0.78019
Ext.Price$0.78019
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.78019 | $0.78019 |
| 10 | $0.63322 | $6.33220 |
| 25 | $0.58247 | $14.56175 |
| 50 | $0.53579 | $26.78950 |
| 100 | $0.49286 | $49.28600 |
| 300 | $0.46772 | $140.31600 |
| 500 | $0.44387 | $221.93500 |
| 1000 | $0.42098 | $420.98000 |
